המשחק Putty Squad של System3 יצא לאמיגה, באיחור של 19 שנים

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

Re: המשחק Putty Squad של System3 יצא לאמיגה, באיחור של 19 שנ

שליחה על ידי R A V E N »

יצחק כל הכבוד אתה כל כך צודק. זה מה שאני מנסה להסביר לז'קי, שכל אחד מהם הייתה טובה בתחום שלה
זה מצחיק בכלל להשוות אחד לשני
לא מבין למה לז'קי כל כך חשוב שאמיגה תנצח גם בקרב של הקונסולות כשזה ברור שאין לה שום קשר למשחקי קונסולות
ובבקשה אני לא מר נינטנדו :D כי היה לי גם מגהדרייב ,סגה סידי... ואהבתי אותם לא פחות
תמונה
יצחק בומרנג
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי יצחק בומרנג »

R A V E N כתב:יצחק כל הכבוד אתה כל כך צודק. זה מה שאני מנסה להסביר לז'קי, שכל אחד מהם הייתה טובה בתחום שלה
לא מבין למה לז'קי כל כך חשוב שאמיגה תנצח גם בקרב של הקונסולות כשזה ברור שאין לה שום קשר למשחקי קונסולות
ובבקשה אני לא מר נינטנדו :D כי היה לי גם מגהדרייב ,סגה סידי... ואהבתי אותם לא פחות
כמו שהוא אמר, הוא מעדיף את האמיגה מכיוון שהיה לו אמיגה בילדות, ואני בהחלט יכול להבין איך מחשב/קונסולה ישנה שהייתה לך בילדות יכולה להיות יקרה ללבך היום...

וסליחה, מהיום אני אקרא לך מר רייבן, יותר טוב :) ?
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

יצחק בומרנג כתב:
R A V E N כתב:יצחק כל הכבוד אתה כל כך צודק. זה מה שאני מנסה להסביר לז'קי, שכל אחד מהם הייתה טובה בתחום שלה
כמו שהוא אמר, הוא מעדיף את האמיגה מכיוון שהיה לו אמיגה בילדות, ואני בהחלט יכול להבין איך מחשב/קונסולה ישנה שהייתה לך בילדות יכולה להיות יקרה ללבך היום...

וסליחה, מהיום אני אקרא לך מר רייבן, יותר טוב :) ?
בילדות היה לי אטארי 2600...בנעורים מחשב ספקטרום ואח"כ קומדור. "ובילדות" גיל 20 היה לי את האמיגה הראשון.
לא לשכוח אני הכי זקן פה :twisted:

אלכס הוויכוח הזה נהיה עקר כבר...אתה לא הבנת למה התכוונתי מהתחלה. אתה תחשוב שהנינטנדו יותר טוב...ואני חושב שהאמיגה היה המחשב הכי טוב שיצא אי פעם, מבחינת משחקים והכל. שוב בגלל שלא היה לך מחשב וגם לך יצחק בומרנג, וישר נולדתם לדור הזהב...עם הקנסולות המשפורות . לא תבינו את זה. רק מי שהיה לו אמיגה יבין אותי. אני לא אומר שהSNES היה גרוע, ביחס לתקופה של עד 93' בערך .אמיגה היה הכי איכותי יותר ברוב המשחקים.
ויצחק בפרוייקט שאתה כותב על משחקי וידאו, תכניס קצת עוד קונסלות וכמובן אמיגה לא יזיק לך. רק יועיל אגב.
אני מחכה לסרט הזה שיצא, ואז כל משתמשי המק, והפיסי יכירו מי שלט פה פעם ביד רמה :twisted:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=myfGt1esA5g[/video]
UberFreak
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי UberFreak »

הויכוחים האלה תמיד מצחיקים אותי (במיוחד היום) אבל תרשו לי כמה הערות.

לפני הכל, אתם משווים חומרה שפותחה ב-1984 (אמיגה), לחומרה שפותחה ב-1990 (SNES).
שש שנים זה המון זמן במונחים של טכנולוגיה!
העובדה שמשחקים של SNES נראים לפעמים יותר טוב ממשחקי אמיגה (ולא בהרבה) רק מוכיחה כמה האמיגה הקדים את זמנו. לאיזו קונסולה (או מחשב) היתה האצת חומרה לתלת-מימד באותן שנים? אף אחת.

אם לקח לקונסולות (אני בכלל לא מדבר על מחשבים כרגע) שש שנים להגיע/לעבור את הרמה של האמיגה, זה אומר הכל.

אם כבר, יותר הוגן להשוות SNES לדור השלישי של מחשבי אמיגה (1200,4000) משנת 1992.
אז כבר יהיו הרבה פחות הבדלים, כמו למשל ב-Putty Squad.
העובדה העצובה היא שמשחקי אמיגה תמיד "סבלו" בגלל מחשבים אחרים בשוק.
בשנים הראשונות, המון משחקים לא פותחו בכלל על האמיגה. המתחרה העיקרי שלו היה האטארי ST, שהיה נחות ממנו כמעט בכל פרמטר, בעיקר גרפיקה וסאונד.
חברות המשחקים לא רצו לבזבז זמן בפיתוח משחק פעמיים ובגלל שלשני המחשבים היה בדיוק אותו מעבד, פשוט לקחו את המכנה המשותף הנמוך ביותר (האטארי) וכתבו את המשחק קודם בשבילו.
אח"כ המירו במהירות לאמיגה, בלי לנצל את היכולות האמיתיות שלו.
זאת בעיה ידועה שנכתב עליה רבות גם בעיתונים של התקופה (גם מחשבים אחרים סבלו מזה, יש לא מעט משחקים על הקומודור 64 שהועברו ישירות מהספקטרום, עם אותה גרפיקה מוגבלת).

בשנים המאוחרות יותר (תחילת שנות ה-90), שוק המשחקים נטה חזק לכיוון הקונסולות וחברות המשחקים פשוט הפסיקו להשקיע בגרסאות למחשבים כמו שעשו כמה שנים קודם לכן.
כמובן שזה השתנה במחצית השניה של אותו עשור, כשהתחילו לצאת כרטיסי מסך עם האצת תלת-מימד ל-PC, אבל זה כבר סיפור אחר...
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

jackiabu כתב: בילדות היה לי אטארי 2600...בנעורים מחשב ספקטרום ואח"כ קומדור. "ובילדות" גיל 20 היה לי את האמיגה הראשון.
לא לשכוח אני הכי זקן פה :twisted:

אלכס הוויכוח הזה נהיה עקר כבר...אתה לא הבנת למה התכוונתי מהתחלה. אתה תחשוב שהנינטנדו יותר טוב...ואני חושב שהאמיגה היה המחשב הכי טוב שיצא אי פעם, מבחינת משחקים והכל. שוב בגלל שלא היה לך מחשב וגם לך יצחק בומרנג, וישר נולדתם לדור הזהב...עם הקנסולות המשפורות . לא תבינו את זה. רק מי שהיה לו אמיגה יבין אותי. אני לא אומר שהSNES היה גרוע, ביחס לתקופה של עד 93' בערך .אמיגה היה הכי איכותי יותר ברוב המשחקים.
ויצחק בפרוייקט שאתה כותב על משחקי וידאו, תכניס קצת עוד קונסלות וכמובן אמיגה לא יזיק לך. רק יועיל אגב.
אני מחכה לסרט הזה שיצא, ואז כל משתמשי המק, והפיסי יכירו מי שלט פה פעם ביד רמה :twisted:
ז'קי אתה עדיין לא מבין אותי, אני ממש לא חושב שנינטנדו או סגה יותר טובים. זה לא הקטע פה
אני גם לא בא ואומר שבגלל שהיה לי קונסולה כזאת וכזאת אז היא הכי טובה. ממש ממש לא.
פה הבעיה שלך שאתה חושב ואומר "אתה תגיד נינטנדו יותר טוב, אני אגיד אמיגה"
אין לי את הקטע הזה, אני תמיד מנסה להיות אובייקטיבי ולא לערבב רגשות שלי רק בגלל שהיה לי את זה פעם
אני לדוגמה מחשיב את סגה סידי לאחד הקונסולות האהובות שלי אי פעם.
אבל מה אני אתחיל עכשיו להגיד שהיא יותר טובה ממשהו? נו באמת.
אז היו לה כמה משחקים טובים , כמה מעולים וכמה שאני אישית אהבתי, כמו לדוגמה משחקי "סרט" (FMW)
בגדול הייתה קונסולה נפילה עם המון שטויות וניהול כושל מצד סגה. אפשר היה לעשות ממנה פי עשר יותר טובה

בוא נחזור עכשיו לדיון
כשמשחק גרוע כל אחד יכול לראות את זה. לא צריך להיות פרופסור
בגלל זה אפשר לחזור שוב ל"שוטר מבברלי הילס" הויכוח הקודם שלנו
http://www.vgfreak.com/forum/viewtopic.php?p=8167#p8167

בקיצור אנשים התחלתם לדבר פה בנוסף לכל עוד על חומרה ועל אמיגה 32 CD
אין פה קשר לחומרה. אני התחלתי לדבר פה על זה ש Putty Squad נראה יותר טוב על SNES ובכלל שמשחקי פלטפורמה , משחקי מכות ובכללי משחקי "קונסולות" היו יותר טובים והיו נראים ועובדים יותר טוב על קונסולות
רק תראו איזה רקעים,אפקטים יש במשחקי פלטפורמה ומרוצים על SNES לאומת אותם משחקים על אמיגה
מה זה משנה איזה חומרה זה? צריך להזכיר פה JAGUAR,32X ואפילו 3DO שעל נייר היה לא פחות מפס1 אבל במציאות לא היה מסוגל לעשות משחקי תלת מימד עם פוליגונים כמו פס1
כן לאמיגה הייתה חומרה מעולה וחזקה ול32 עוד יותר, רק הבעיה שמשחקי פלטפורמה ומשחקים רגילים היא לא ידע לעשות.
האם זה בגלל בעיות חומרה וזה שבכל משחק רקעים היו מתים וסאונד היה בעייתי? או אולי בגלל שכמו גם במחשבים של פעם חברות הבאמת טובות(בדרך כלל יפניות) לא היו עושים משחקים?
באמת שאני לא יודע למה זה היה ככה. אבל זה לא משנה את העובדה והנושא שאני התחלתי
אמיגה זה לא מכשיר של משחקים רגילים (פלטפורמה, מכות,הרפתקאות....) לא קונים או משחקים באמיגה בשביל משחקים כאלה
אמיגה זה מכשיר של משחקי סטרטגיה קווסטים,ועוד כמה דברים וכמו שכבר כתבתי זה לא סיפור לבדוק את זה לבד
תרשמו בגוגל בעצמכם best amiga games וכנסו לא לאחד אלא אפילו לכמה אתרים. תראו לבד בדיוק מה המשחקים הכי טובים של המכשיר
אין בזה שום דבר רע ואני מאוד מצטער שלא היה לי את המכשיר. הייתי מת לאחד כזה ועד היום אני זוכר איך הייתי נכנס לבאג ורואה כל מיני עיתונים עם דיסקט דמואים של אמיגה
אבל זה לא שאני רציתי את המכשיר בגלל משחקי פלטפורמה שהיו שם. לא ממש לא בשביל SUPERFROG רציתי את המכשיר. רציתי אותו בשביל "משחקי מחשב" שהיו עליו בין הטובים לאותה תקופה
תמונה
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

UberFreak כתב:הויכוחים האלה תמיד מצחיקים אותי (במיוחד היום) אבל תרשו לי כמה הערות.

לפני הכל, אתם משווים חומרה שפותחה ב-1984 (אמיגה), לחומרה שפותחה ב-1990 (SNES).
שש שנים זה המון זמן במונחים של טכנולוגיה!
העובדה שמשחקים של SNES נראים לפעמים יותר טוב ממשחקי אמיגה (ולא בהרבה) רק מוכיחה כמה האמיגה הקדים את זמנו. לאיזו קונסולה (או מחשב) היתה האצת חומרה לתלת-מימד באותן שנים? אף אחת.

אם לקח לקונסולות (אני בכלל לא מדבר על מחשבים כרגע) שש שנים להגיע/לעבור את הרמה של האמיגה, זה אומר הכל.

אם כבר, יותר הוגן להשוות SNES לדור השלישי של מחשבי אמיגה (1200,4000) משנת 1992.
אז כבר יהיו הרבה פחות הבדלים, כמו למשל ב-Putty Squad.
העובדה העצובה היא שמשחקי אמיגה תמיד "סבלו" בגלל מחשבים אחרים בשוק.
בשנים הראשונות, המון משחקים לא פותחו בכלל על האמיגה. המתחרה העיקרי שלו היה האטארי ST, שהיה נחות ממנו כמעט בכל פרמטר, בעיקר גרפיקה וסאונד.
חברות המשחקים לא רצו לבזבז זמן בפיתוח משחק פעמיים ובגלל שלשני המחשבים היה בדיוק אותו מעבד, פשוט לקחו את המכנה המשותף הנמוך ביותר (האטארי) וכתבו את המשחק קודם בשבילו.
אח"כ המירו במהירות לאמיגה, בלי לנצל את היכולות האמיתיות שלו.
זאת בעיה ידועה שנכתב עליה רבות גם בעיתונים של התקופה (גם מחשבים אחרים סבלו מזה, יש לא מעט משחקים על הקומודור 64 שהועברו ישירות מהספקטרום, עם אותה גרפיקה מוגבלת).

בשנים המאוחרות יותר (תחילת שנות ה-90), שוק המשחקים נטה חזק לכיוון הקונסולות וחברות המשחקים פשוט הפסיקו להשקיע בגרסאות למחשבים כמו שעשו כמה שנים קודם לכן.
כמובן שזה השתנה במחצית השניה של אותו עשור, כשהתחילו לצאת כרטיסי מסך עם האצת תלת-מימד ל-PC, אבל זה כבר סיפור אחר...

ובא לציון גואל :mrgreen:
יצחק בומרנג
מתקדם
מתקדם

טוב, אני מניח שאין לי הרבה כבר מה להוסיף לדיון הזה, רק אני רוצה להגיב לכמה הערות קטנות של jackiabu:

"אני הכי זקן פה"

"לא היה לך מחשב וגם לך יצחק בומרנג"

"ישר נולדתם לדור הזהב...עם הקונסולות המשופרות"

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

באמת?!?!אתה אומר שאני לא העברתי את זמני על פקמן לאטארי 2600?שאני לא התייסרתי באי-טי?לי לא היה מחשב?לי?!?!?אתה אומר שלי לא היה קומדור 64?MSX 2?PC?!?!בקיצור, על תהיה בטוח שאתה זקן השבט כאן...

ולגבי הפרויקט, ברור שאני אוסיף עוד קונסולות, סופר נינטנדו, ג'נסיס, סגה סי-די, 32X, גיימבוי וגיימבוי קולור, משחקי ארקייד, ועוד, יש קונסולות מסויימות שאתה היית רוצה לראות?
ולגבי האמיגה, זה הזדמנות מצויינת לכתוב עליה השנה מכייון שבשנה הקרובה (2014) היא תחגוג 30 שנה!וכמו שכתבתי שם, אני מתעסק פחות במשחקי מחשב והרבה יותר במשחקי קונסולות, אבל אתה לעומת זאת נראה כמו מישהו שבאמת אוהב ומבין באמיגה, אז אשמח מאוד אם תסכים לכתוב את הערך על האמיגה, לפי דעתי תוכל באמת לתת לה את הכבוד המגיע לה יותר ממה שאני יכול.
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

זה לא העניין פה אם אני הכי זקן פה,למרות שנראה לי שכן. אני ב81' קיבלתי את האטארי הראשון ,ושנתיים אחרי זה את הספקטרום וכו'. רוצה לומר לך שאני ראיתי הרבה יותר ולפניך. יש כאלה פה ששיחקו עם האטארי 2600 ב85' בפעם הראשונה! אתה מבין אני כבר ההיתי עם קומדור 128. זה לא קטע של תחרות או משהו כזה, קטע של ניסיון יותר.
:twisted:

לגבי הפרוייקט, ההיתי רוצה לראות קונסלות כמו NEO GEO ,SEGA MASTER SYSTEM,Panasonic 3DO,AMIGA 500,AMIGA CD32,ונינטנדו תשאיר לסוף...ובכייף אני אשמח לעזור לך בכתבה על האמיגה. :mrgreen:
יצחק בומרנג
מתקדם
מתקדם

jackiabu כתב:זה לא העניין פה אם אני הכי זקן פה,למרות שנראה לי שכן. אני ב81' קיבלתי את האטארי הראשון ,ושנתיים אחרי זה את הספקטרום וכו'. רוצה לומר לך שאני ראיתי הרבה יותר ולפניך. יש כאלה פה ששיחקו עם האטארי 2600 ב85' בפעם הראשונה! אתה מבין אני כבר ההיתי עם קומדור 128. זה לא קטע של תחרות או משהו כזה, קטע של ניסיון יותר.
:twisted:

לגבי הפרוייקט, ההיתי רוצה לראות קונסלות כמו NEO GEO ,SEGA MASTER SYSTEM,Panasonic 3DO,AMIGA 500,AMIGA CD32,ונינטנדו תשאיר לסוף...ובכייף אני אשמח לעזור לך בכתבה על האמיגה. :mrgreen:
"יש כאלה ששיחקו פה עם האטארי 2600 ב85' בפעם הראשונה!" :roll:
טוב, אחרי הכל כמו שאמרת, זאת לא תחרות.

ולגבי הפרויקט, כבר חשבתי לעשות מחווה למאסטר סיסטם בעיקר בגלל זה שהיא ממש לא מוכרת בארץ והרבה אנשים בישראל חושבים שהמגה-דרייב היא הקונסולה הראשונה של סגה (יש אפילו כאלו שחושבים שהמגאסון הוא חיקוי של המגה-דרייב...), ולגבי הקונסולות האחרות שכתבת, אני מכיר את כולם חוץ מאת הCD32, בחיים לא שמעתי על זה (אלא אם כן זה שילוב של סגה סי-די וסגה 32X, אבל אני די בטוח שהתכוונת למשהו אחר) אז גם בחלק הזה תוכל לעזור לי, ותקשיב כבר התחלתי את החלק של הNES אז אני אסיים אותו קודם, ואז נתחיל לעבוד על החלק של אמיגה.
ועוד משהו קטן, אולי אני מתבלבל, אבל האם האמיגה שאנחנו מדברים עליה היא לא האמיגה 1000?ואם כן, אז היא שוחררה ב1985, לא ב1984, אבל בכל מקרה זה טוב בשביל הפרויקט לכתוב עליה אחרי הNES מכיוון שהיא יצאה אחרי היא הNES.
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

אמיגה 1000 יצא בשנת 85', אם יש לך סבלנות סרטון בשני חלקים על ההכרזה של האמיגה ב85'. צריך לזכור מה היה אז מקינטוש עם כל הרעש שלו בשחור לבן, ופיסי עלוב עם מסך מונכרום. :lol:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=DH78Rgmsvhw[/video]

לגבי קונסולת הCD32 יש לי אותה בזמנו העלתי הדגמה פה. בגדול מדובר בקונסלת אמיגה שיצאה בימיה האחרונים של האמיגה...הנתונים שלה היו מעולים ,אבל כל החברות עם השמות המפוצצים אז נטשו את קומדור בבת אחת עם היוודע על פשיטת הרגל. ומה שנאר שקונסלה עם חומרה מעולה אבל בלי מתכנתים :evil: בכל זאת הוציאו כמה דברים מרשמים לאותה תקופה...
הנה הקליפ שהעליתי פה מזמן על הקונסלה
שלח תגובה