על בקרי משחקים חדשים וישנים

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
allmog
מומחה
מומחה

Re: על בקרי משחקים חדשים וקצת על הישנים (נושא שאהוב עלי)

שליחה על ידי allmog »

תודה על התשובה המושקעת :)

בעיקרון אם אני אקנה שוב גיימפאד "סטנדרטי" אז אני אקנה כמו השני שיש לי(שאצל החברה שלי) שהוא הצ'ילסטרים X360 של לוג'יטק(הוא עולה בערך 130 שקל בחלק מהחנויות אז זה הופך אותו למאוד אטרקטיבי יחד עם האיכות הטובה שלו והמאווררים שלו).
הקטע הוא שחשבתי שאם אני כבר קונה חדש אז אחדש גם את הסגנון גיימפאד, אבל גם מהתשובה שלך וגם מחיפוש קצר ברשת הבנתי שהרוב זה דמויי X360 או PS, ושהדבר היחידי שאני יכול לשנות זה לקנות את הדמוי X360 של סייטק שניתן להחליף בו בין הג'ויסטיק לD PAD.
בעיה נוספת שיש לי היא שאני אף פעם לא מצליח להגדיר מקשים טוב לג'נסיס בגלל שצריך 6 מקשים בצד ולא 4(תמיד חשוב לי לשחק מבחינת LAYOUT כמה שיותר קרוב למקור), יש גיימפאד שדומה לגיימפאד של ה360 עם 6 מקשים ולא 4?
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

:)
אהבתי את השאלה, עד כמה שידוע לי אין
תמונה

נתחיל משיטת השכנוע "מדוע אני לא צריך זה" (ככה אני תמיד מנסה לשכנע את עצמי כשאני לא יכול להסיג משהו),
אני בתור אחד ששיחקתי במשחקי SEGA ולא בהרבה, לא יצא לי לשחק עם 6 כפתורי משחק אלא רק ב 3 (במשחק הראשון והשני של סוניק למשל כל 3 הכפתורים הם לקפיצה) ולכן לדעתי אתה לא צריך 6 כפתורים כי לא תשתמש בכולם, אלא רק ב3 ברוב המקרים כמו בדגמים היותר ראשוניים של שלט ה Genesis
תמונה
אני אישית מגדיר את מקשי המשחק שלי כך, לצורך העניין שלט ה X360 שאותו גם אצטרך לדוגמה נוספת
תמונה
מקש X - קפיצה
מקש A - ירי/ מכה (כי הוא נמצא מתחתיו ואני לא צריך להסתכל לאן לשלוח את האגודל בזמן שאני עסוק בקפיצה או בהתחמקות מהאוייב)
מקש B - רימון, או כל פעולה שלא רוצים להשתמש בה לאיטים דחופות
מקש Y - סתם פעולה שחייבים להגדיר בהגדרות המשחק אז מקצים לה מקש קרוב, כמו לבחור בין כלי הנשק
* ואני מנסה להגדיר ככה לא משנה באיזו קונסולה אני משחק

ד"א: פעם באמת היה גיימפאד לקונסולת הXBOX הראשונה עם 6 כפתורים (הוא גם גדול בהרבה מהמוכר של X360):
תמונה
לא נראה לי שאוכל להציע לך אחד כזה בתור פיטרון למרות שיש דרכים לחבר אחד כזה למחשב (ואכן גם עליו עשו חיקויים שדומים לו - אני חושב ש Saitek אבל לא נראה לי שתמצא)

כנ"ל לגבי הN64 שממש לא קל להתאים את המקשים שלו לכל גיימפאד אחר שיהיה נוח לשחק איתו (במיוחד בכל משחקי הטלט מימד למינהם שמאוד נפוצים בקונסולה)
נסה פשוט להשוות את השלט שברשותך לשלט של הקונסולה ולפי זה תצליח להגדיר את המקשים בכל שלט שיהיה ברשותך כך שלך יהיה נוח (בלי שום קשר לתחושת הנוסטלגיה או לא)
תמונה

ד"א: השלט האהוב אלי הוא ה CH Products SG6-460 (שכבר לא נמכר יותר),
שאיתו אני משחק את רוב המשחקים (אפילו של N64 אפילו את Star Fox) אלא אם אני ממש חייב לשחק אנלוגי שזה הרבה יותר הנעה
תמונה
עוד כמה שיש לי Saitek p220, p990, p3600(Cyborg):
תמונה תמונה תמונה
האמצעי לא משהו, אבל הימיני (ה Cyborg) פשוט חוויה (שיפור משמעותי מהדיגיטלי - במשחקים שבהם האמת נחוץ האנלוגי), לא יצא לי להשוות אותו ל X360 המקורי וה Logitech ChillStream כי אין לי אותם
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

;) , אם כבר מעלים את נושא הגיימפאדים שלי אז למה שאני לא יוסיף לפה עוד כמה סיכורים

לאחרונה שמתי לב שאנשים פשוט מכורים למשחקים בפלאפון וכל היום פשוט משחקים במכשיר הסלולרי שלהם
דבר זה אפשרי בזכות העובדה שמשחקים אכן ניתנים להפעלה על המכשיר הסלולרי וגם בזכות העובדה שעל המחשיר עצמו יש מקשים שאותם ניתן להגדיר כמקשי משחק, מה שהיה חסר לנו רק זה שישכללו את הפאלפון ויהפכו אותו לג'וייסטיק

אז אכן עשו ככה
Pop Pin Joystick (ככה נקרה לו כי לא מצאתי הרבה מידע עליו)
תמונה
מה זה?
ג'וייסטיק נשלף מהפאלפון שיאפשר לשחק בצורה מקצועית יותר.
אם הבנתי נכון הכוונה כאן היא לפאלפון של חברת נוקיה לפלאפונים העתידיים (כמו כן שמעתי שמוסיפים להם גם כרטיס GForce)

וזאת למרות שראיתי כבר הרבה פרסומים על הרכבות לפאלפון שהופכות אותו לגיימפאד, הנה דוגמה לכך
תמונה

אני אישית חושב שלעשות מהפאלפון קונסולת משחקים ניידת זה לא הפיתרון הכי טוב למרות שהוא מאוד שימושי למי שנושא ברשותו פלאפון במשך כל היום, אבל שוב פעם זה לא כמו PSP או כל קונסולה ניידת שבנו אותה בכוונת תחילה שתהיה למשחקים, להלן PSP (PSP הוא לא פלאפון - רק אזכיר למי שלא יודע)
תמונה
בתח גם ציפיתם לשמוע איזה מילה על הIPod וה IPhone של Apple אם כבר הזכרתי פאלפונים במטרה לשחק, אז בבקשה הזכרתי גם אותו (גם בו אפשר לשחק אבל במקום מקשים יש לך מסך נגיעה וכמובן שהIPhone משמש גם כפלאפון)
תמונה
allmog
מומחה
מומחה

שליחה על ידי allmog »

נתחיל בתודה על העצות, אלך על X360 כלשהו, סייבורג,מקורי או צ'ילסטרים!
אגב, אף פעם לא השתמשתי בגיימפאד של סייטק, באמת מרגישים שהם "מתמחים" בזה? יש כאילו שיפור משמעותי מגיימפאדים אחרים מבחינת בנייה ואחיזה?(אני מדבר על השוואה לגיימפאדים "מהשורה", של נינטנדו,סוני,מיקרוסופט ואם אפשר להכניס פה אז גם את לוג'יטק)

ובקשר לאמצעי שליטה בפלאפונים ובמכשירים ניידים, שכחת להוסיף פה הרבה דברים
לאייפון למשל יש גם את החיישני תנועה שיכולים לשמש לאימולטורים
וקיימים פלאפונים עם מקלדת מלאה+מסך מגע(N97,מוטורולה DROID,HTC G1 ועוד רבים) שלפי דעתי נותנים את מספר האפשרויות הגדול ביותר(מה שגם בדרויד ובG1 יש גם חיישני תנועה, לא יודע לגבי הN97)

וכמובן האופציה הכי טובה היא חיבור בעזרת BT יש את היעודיים כמו הגיימפאד שאפשר לשים בו את הפלאפון ששמת בפוסט, אך ראיתי אפילו אנשים שחיברו בעזרת BT את השלטי WII שלהם! פשוט נותן אופציות לא מוגבלות(כמובן שזה לא נוח בדרכים או בכל מקום שהוא לא יציב, אבל זה עדיין אופציה מגניבה)
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

יש לי אייפון והאמולטורים עובדים לא משהו בכלל , בגלל מסך טאץ' שלו.
SNES,GBA,GENESIS,NES,N64.... האמולטורים עצמם כמעט כולם עובדים מעולה, אבל השליטה על הפנים. וככה זה בכל הטלפונים עם טאץ'. היה לי נוקיה N73 ושם דווקה שיחקתי במלא משחקי מגהדרייב,SNES,NES.... עבד לא רע בכלל.
ובכלל לדעתי בניידים אין כמו לשחק על PSP. קניתי לי לפני כמה שנים כרטיס של 8 ג'יגה ונכנס לשם רוב המשחקי אמולטורים. זה פשוט ענק! חולה עליו. לא משחק כמעט במשחקי PSP מקוריים, רק במשחקים של פעם
תמונה
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי dj_anubis »

עוד לא נתקלתי במשחקים שחייבים 6 כפתורים
אפילו בסטריט פייטר כשאני כבר משחק בגיימפד ולא בג'ויסטיק אז אני משחק בצורה הבאה
2 כפתורים אגרוף וביטה חלשים
2 כפתורים אגרוף ובעיטה חזרה
הדקים אגרוף ובעיטה בינוניים כמעט אף פעם אני לא משתמש בהם גם כשאני משחק בג'יוסטיק
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

שלט המשחקים הכי טוב למחשב
חייב לציין שבשנים האחרונות החברות הפסיקו לייצר דגמים חדשים של שלטי המשחקים לקונסולות ובמיוחד למחשב.
למחשב כבר מלא זמן לא מוציאים דגמים מקוריים של שלטי משחק.
גם בזמנים כשהוציאו שלטי משחק מקוריים ומגוונים למחשב עדיין לא היה נוח לשחק במשחקי האמולציה כמו ששיחקנו בקונסולה המקורית.

הנה קטע ווידאו על אחד שמסכר על מה הוא הגיימפאד הכי טוב למחשב:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=TCbAmIhj6P4[/video]

מכאן אנחנו מבינים ששלטים של הקונסולות (PS2/Xbox360) המקוריות הם הכי טובים כשרוצים להפעיל משחקי מחשב או משחקי אמולציה במשחב.
תמונה תמונה
זאת כי לשלט של Sony יש את ה D-PAD הכי טוב למשחקי דו מיימד
ולXbox יש הג'ויסטיקים האנלוגיים הכי טובים למשחק ואת המקשים הכי נוחים למשחק.

לגבי הרוכשים ששואלים את עצמם מה לקנות?
אז כמובן שהגיימפאדים המקוריים הם גם ההכי טובים אבל לצערינו הם אינם יועדו למחשב ויש תמיד סיבוך בלחבר אותם.
- גייפאד של Xbox360, אמנם הוא נמכר עם יציאת USB אבל הוא נועד לפעול עדיין על ה Xbox ולכן ממה שהבנתי הוא לא יפעל על המחשב ללא דרייבר תואם עבורו (הPlug&Play שלו לא כל כך פשוט כפי שחשבנו) וגם ההתקנה של הדרייבר שלו יכולה לגרום לסיבוכים של התנגשויות חומרה ובעיות עם הדרייבר של כרטיס הקול.
- גיימפאד של PS2, אינו נמכר עם יציאת USB לכן אי אפשר לחבר אותו ישירות למחשב אלא אם נשתמש במתאם (לדעתי אפשר לקנות גם גיימפאד מכל חברה שהיא שיש עליו את הD-PAD של סוני ואני די בתוח הוא יהיה נוח בדיוק כמו הגיימפאד של סוני)

מה כן חדש?
טוב..., לפי דעתי הגיימפאד המקורי הכי עדכני הוא ה Saitek PS 2700 שפורסם בסידרת הCyborg של Saitek (בתחילת השנה)
תמונה

למעשה הוא אותו הגיימפאד שהם כבר הוציאו בעבר שהיה דומה לגיימפאד של הXbox רק הפעם הD-Pad דומה לזה שיש בשלט המקורי של סוני.
הגיימפאד יצא עם חיבור גם למחשב בUSB וגם לPS2/3.
בנוסף יש לו אופציה נחמדה שנותנת למשתמש להחליף בין המיקום של הD-Pad לג'וייסטיק האנלוגי למי שרגיל לשחק בגיימפאד של PlayStation או למי שרגיל לשחק בגיימפאד של Xbox.
eric
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי eric »

לא יודע למה ניראה לי הוא מיתקלקל יותר מידיי מהר
ליעוצ והכוונה

eric
03-6165937 052-7476260
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

שלט חדש לXBOX360 (ולמחשב) עם דיגיטלי שמשופר משמעותית

[video]http://www.youtube.com/watch?v=kz6aTTKE ... r_embedded[/video]

יהיה זמין למכירה בארצות הברית מנובמבר.
מחיר - 65$ - בערך 250שח
השלט יגיע ביחד עם Play & Charge Kit שזה כבל טעינה ביחד עם סוללה נטענת מיוחדת לשלט
תמונה

לדעתי זה מחיר בסדר גמור לשלט חדש איכותי ומשופר ועוד עם ערכת טעינה שגם ככה עולה בארץ איזה 150 שח

אני קונה בטוח , גם ככה אחד מהשני שלטים שלי של ה360 עושה בעיות. נדפק הרטט
תמונה
legopart
מתחיל
מתחיל

שליחה על ידי legopart »

חייב לציין, שאני עכשיו במקום oompi כי החלפתי כינוי 8-)

R A V E N > מתי מגיע הגיימפאד הזה לארץ?, ממש אהבתי אותו ואני רוצה לשים עליו יד
כיום יש לי את (CH PRODUCTS GAMEPAD, SAITEK P220,SAITEK P990,SAITEK P3600)

הנה עדכון קטן לאשכול, רציתי לשתף אתכם בכמה תמונות שראיתי, על חדרי משחקים של אנשים שמופיעים בהם מלא בקרים וגיימפאדים מעניינים מכל הזמנים
דף (1) http://www.racketboy.com/forum/viewtopi ... &sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;
דף (10) http://www.racketboy.com/forum/viewtopi ... a&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;
דף (11) http://www.racketboy.com/forum/viewtopi ... &start=100" onclick="window.open(this.href);return false;
דף (12) http://www.racketboy.com/forum/viewtopi ... &start=110" onclick="window.open(this.href);return false;
דף (13) http://www.racketboy.com/forum/viewtopi ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;
*בשאר הדפים לא היו תמונות :)
תמונה

*ד"א: אפשר לעיין להנהתכם גם בשאר הדפים בקטגוריה הזו של האתר, יש מלא תמונות של מערכות שמע וחדרי משחקים של אנשים
דוגמה http://www.racketboy.com/forum/viewtopi ... 28&t=26268" onclick="window.open(this.href);return false;

תהנו.
עד לעדכון הבא... ^_^
תמונה
שלח תגובה