התייעצות + הרבה שאלות לגבי קניית מחשב

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
שלח תגובה
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

התייעצות + הרבה שאלות לגבי קניית מחשב

שליחה על ידי dj_anubis »

לאחרונה התחלתי לשקול לקנות מחשב שיהיה יעודי ליצירת מוזיקה, לצורך הענין המחשב שלי מסתדר כרגע עם התוכנה, הבעיה שלוקח לה הרבה זמן לעלות בגלל שיש לה הרבה פלאגינים, ולפעמים היא גם קורסת בעקבות זה שהיא צורכת הרבה זכרון, וכמו שאמרתי אני שוקל לקנות מחשב שיהיה מיועד ליצירת מוזיקה

חברים שלי שמתעסקים עם התוכנה ועם הפלאגינים האלה המליצו לי עד I5, ועל זה שמערכת ההפעלה שלי תהיה 32 ביט

יש לי לא מעט שאלות/חוסר ידע ואני מאוד אשמח לתשובות כמה שיותר מפורטות

01. מעבד:
כפי שניתן לראות בקישור הזה יש מגוון של מעבדי I5, וטווח המחירים 890-1210, במה בדיוק מתבטא ההבדלים בינהם, האם באמת יש הבדל מורגש בין המעבדים, ואיזה מעבד הייתם ממליצים לקנות?

02. מחשב מוזיקה + אקסבוקס או מחשב חזק שיוכל להריץ גם משחקים:
אני רוצה לשמוע את דעתכם לגבי ההתלבטות הבאה, מצד אחד אני חושב לעצמי לקנות מחשב שיהיה מיועד רק למוזיקה, מה שאומר שאני לא אשקיע בכרטיס מסך טוב, מצד שני אני אומר לעצמי גם ככה אני מוציא כסף יהיה נחמד אם אני אוכל לשחק GTA V כשהוא יצא, כי זה משחק שאני כן הייתי רוצה לשחק, וזה מייצר לי עוד כמה שאלות

א. איזה כרטיס מסך לדעתכם מבין הרשימה הבאה יהיה מסוגל להתמודד עם GTA V
http://ksp.co.il/?select=35..1044

ב. האם מחשב עם כרטיס מסך כמו שאתם ממליצים עם הארד דיסק של 2TB ומעבד I5, יעלה לי כמו אותו מחשב בלי כרטיס מסך טוב (יעודי למוזיקה) ובנוסף קנייה של אקסבוקס (כשיצא GTA V כנראה)?

ג. אני זוכר שבזמנו NVIDIA שלטו בתחום כרטיסי המסך, כפי שהראיתי בקישור בסעיף א' יש המון חברות שמייצרות כרטיסי מסך, אם אפשר לכתוב לי איזה כרטיסי מסך מומלצים, מאיזה כרטיסי מסך להתרחק בכל מחיר, ובכלל להרחיב כמה שניתן על הנושא

ד. מצאתי פה את הדרישות שכנראה יהיו ל - GTA V
http://5gta.com/gta-5-news/gta-5-system ... ents.html/

האם אחד מהמחשבים שברשימה יוכל לענות על הדרישות של GTA V
http://ksp.co.il/?select=269..397

ה. במידה ואני אחליט לקנות מחשב שמיועד למוזיקה בלבד, אני חושב שכן הייתי רוצה שיהיה בו כרטיס מסך אפילו לא מושקע יותר מידי, כדי שבכל זאת אני אוכל לשחק משחק פה ושם, וגם כדי שהכל יעבוד מהר יותר, על מה הייתם ממליצים מהרשימה הנ"ל?

ו. במידה ואני אחליט לקנות מחשב שמיועד למוזיקה בלבד, האם יש פה מחשב ברשימה שהייתם ממליצים עליו (בהנחה שאני אגדיל את ההארד דיסק ל-1 או 2TB)
http://ksp.co.il/?select=.269..391.&lis ... maxprice=0

03. מערכת הפעלה:
המליצו לי להתקין מערכת הפעלה 32 ביט, הסיבה לכך זה בגלל שהרבה מהפלאגינים לא בטוח שיעבדו (או שבחלקם גם לא עובדים) תחת 64 ביט

א. האם זה משנה אם זה XP או WINDOWS 7 32 BIT?

ב. האם משחק כמו GTA V יוכל לרוץ על WINDOWS 7 32 BIT?

ג. האם כשמשחקים דורשים היום WINDOWS 7 הם מתכוונים ל-32 או 64 ביט?

04. סיכום והערות חשובות:

א. כמו שאמרתי הסיבה שאני שוקל את קניית המחשב היא בראש ובראשונה עבור מוזיקה, חשוב לי שהתוכנה והפלאגינים יטענו מהר,ושהמחשב יהיה חזק כדי לא שהתוכנה לא תקרוס אין לי בעיה לשלם יותר ולקבל מחשב שיענה על המטרה הזאת

ב. האמת היא שאני נוטה לכיוון מחשב מיועד למוזיקה, בלי כרטיס מסך מושקע, וקניית אקסבוקס פרוץ בשלב מאוחר יותר, בין השאר כדי לא להכביד סתם על הWINDOWS עם משחקים, מה שיוכל לשנות את דעתי זה אם שניהם יעלו אותו דבר...

ג. אני מבין שאקסבוקס 360 נחשב לקונסולה שלא תחזיק עוד הרבה זמן, מצד שני קנייה של PS4 או XBOX 1 לא ריאלית מבחינתי עקב המחיר הגבוה ואי יכולת להוריד משחקים

ד. כבר תקופה מסוימת שרציתי לפרסם את הנושא הזה פשוט חיכיתי שיהיה לי קצת זמן וסבלנות לכתוב את כל השאלות וההתלבטויות שלי :roll: אז תודה רבה מראש לכל מי שקרא עד עכשיו ויעזור, תשתדלו להרחיב עד כמה שניתן בתשובות שלכם, אני יודע שהנושא עמוס בשאלות, ואני ממש מקווה שתוכלו לעזור לי לעשות סדר בבלגן ולהגיע להחלטה הכי נכונה
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

Re: התייעצות + הרבה שאלות לגבי קניית מחשב

שליחה על ידי Ax=Battler »

GTA5 כמו שאר המשחקים בסידרה לא יצריך כרטיס מסך חזק במיוחד. כל כרטיס בין 500 ל 1000 ש"ח עם קירור פנימי (מאוורר בילט אין) יעשה את העבודה. לי אישית יש מחשב בן 4 שנים עם כרטיס מסך HD 4850 שעד היום מריץ טוב את המשחקים החדשים ביותר על 720P.
אין לך מה לקנות היום X360 או PS3. זה פשוט לזרוק כסף. אלא אם כן אתה מוצא ממש בזול.. במקרה כזה עדיף לקנות X360.
בלי קשר למחיר, הייתי מחכה מעט לפני רכישה של קונסולות הדור הבא. בטח של האקס, על סוני אני סומך שיוציאו מכשיר אמין יותר.
אני מאד לא ממליץ לרכוש מחשב מ KSP. הם ידועים לשימצה בשימוש שלהם במרכיבים משומשים ובהרכבה שלא לפי המפרט שנרכש. אפילו אייבורי עדיפים עליהם.. תנסה את TMS במקום.
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

דרך אגב GTA5 לא יוצא בכלל למחשב
תמונה
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי dj_anubis »

אוקיי בכל מקרה תודה רבה, קניתי בסופו של דבר מחשב I5 שיוכל לשמש אותי גם למשחקים, חשוב לקחת בחשבון שמאחר והמחשב מיועד בראש ובראשונה למוזיקה אני אהיה חייב להתקין פה XP, מאחר וזאת מערכת ההפעלה שבה כל הפלאגינים עובדים הכי טוב ואין התנגשות עם מצבי תאימות (אותה המלצה היגיעה מכצה מקומות)

כרטיס מסך של 2 ג'יגה ככה שלפחות GTA IV שאני אוהב יוכל לרוץ כמו שצריך, למעשה היום יש לי כרטיס של 1 ג'יגה אז 2 ג'יגה זה יספיק :P

אני אתקין בו משחקים אבל זה יהיה בצורה מאוד מדודה ומחושבת

ובאטלר תודה על ההמלצה של אייבורי, קניתי שם,מהתגובות בזאפ עושה רושם שהם שיפרו את התדמית שלהם בצורה מאוד רצינית

אז תודה רבה, ו-RAVEN אם GTA V לא יצא ל-PC אז אני אקנה 360 אני מאמין כשיצא המשחק הזה, או קת אחרי שהוא יצא..אני ממש רוצה לשחק בו
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

DJ איזה כרטיס מסך? מה זה 2 ג'יגה והיה מקודם ג'יגה. זה לא נמדד ככה
איזה כרטיס קנית? מה הדגם?

IVORY , KSP זה אותו חרא. חרא שירות ומוצרים זולים

אני קונה את הרוב בKSP ומנסיון שלי איתם וגם בגלל שחבר שלי עובד שם, אני יכול להגיד שאף אחד לא שם שם חלקים משומשים.

הדבר היחיד שגרוע שם זה השירות. וכזה הוא גם בIVORY
תמונה
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

DJ אם יש לך קצת כסף לך על מעבד I7 .וגם כרטיס מסך חזק משהו כמו DDR 5 . ואז תוכל להריץ ולעשות הכל.

אבל כמובן הכל שאלה של מחיר...אני קניתי I7 לפני שלוש שנים...רק המעבד עלה לי בזמנו 2000ש"ח :shock:

היום מן הסתם פחות מחצי מחיר.
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

jackiabu כתב:DJ אם יש לך קצת כסף לך על מעבד I7 .וגם כרטיס מסך חזק משהו כמו DDR 5 . ואז תוכל להריץ ולעשות הכל.

אבל כמובן הכל שאלה של מחיר...אני קניתי I7 לפני שלוש שנים...רק המעבד עלה לי בזמנו 2000ש"ח :shock:

ג'קי אין שום צורך בI7 למשחקים. מי שמבין קצת במחשבים יודע את זה.
I7 מצויין למי שמתעסק עם עריכת וידאו

למשחקים לא צריך יותר מI5 וכרטיס מסך טוב
תמונה
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

R A V E N כתב:
jackiabu כתב:DJ אם יש לך קצת כסף לך על מעבד I7 .וגם כרטיס מסך חזק משהו כמו DDR 5 . ואז תוכל להריץ ולעשות הכל.

ג'קי אין שום צורך בI7 למשחקים. מי שמבין קצת במחשבים יודע את זה.
I7 מצויין למי שמתעסק עם עריכת וידאו

למשחקים לא צריך יותר מI5 וכרטיס מסך טוב
חחחחחה זה נכון אני אומנם גם עורך סרטים :mrgreen: אבל בכל זאת מעבד גם יוסיף לביצועים טובים יותר.
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי dj_anubis »

תודה רבה לכולם, קניתי את המחשב כבר ואני שלם איתו, אין טעם ל-I7 לפי מה שהבנתי CUBASE 5 לא משתמש בHYPER THREATING, אין לי מושג מה זה המושג הזה אבל ממה שראיתי בפורומים אם קיובייס לא יודע להשתמש בזה I7 יהיה מיותר לגמרי

הכרטיס החדש הוא GEFORCE GTX 620 נדמה לי, במחשב הנוכחי יש לי GEFORCE GTX 275 1 GIGA

בכל מקרה גם אצל אנשים שאני מכיר I5 עם XP מאפשר להם לעבוד בצורה חלקה מהירה ללא קריסות והקיובייס עולה מאוד מהר

אז ככה שאני מקווה שהכל יהיה בסדר
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי Ax=Battler »

R A V E N כתב:דרך אגב GTA5 לא יוצא בכלל למחשב
בסופו של דבר הוא ייצא לפיסי. להערכתי כחצי שנה אחרי הבכורה בקונסולות.
שלח תגובה